Коротка історія державного прапора України
Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Жовто-сині барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі . Після прийняття християнства ці кольори освячувалися образом животворного Хреста. Після нашестя татарських орд Батия ця символізація зникла, але згодом відродилася в церковних оздобах, на гербах українських міст. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-синіми кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького все частіше виробляються з синього полотнища, на якому жовтою фарбою наносять хрест, зорі, зброю, постаті святих.
З березня 1917 р. самостійники оголосили про організацію
Української Центральної Ради, що мала перетворитися на орган тимчасового державного правління незалежної України. Прапором нової держави спочатку пропонується зробити синє полотнище з 13-тьма жовтими зірками на ньому - за кількістю земель в складі УНР. Через очевидне запозичення ідеї з прапора США, цей варіант був відкинутий. Пізнше М.Грушевський приймає як прапор республіки жовто-блакитний прапор з верхньою смугою жовтою і нижньою - синьою. 27 (14 старого стилю) січня 1918 Мала Рада затвердила проект українського морського прапору, вироблений Українською Морською Радою (складався з двох смуг, вгорі блакитна, внизу жовта; на синій золотий знак князя Володимира — Тризуб з хрестом угорі). За гетьмана Скоропадського порядок кольорів на прапорі міняється - синя смуга стає вгорі, жовта - внизу. П.Скоропадський оголосив, що це символічне "перевернення України". Це протрималось недовго - незабаром влада Скоропадського впала і прапор знову став жовто-блакитним, поки владу в Україні не захопили більшовики. 13.11.1918 був затверджений синьо-жовтий прапор Західно-Української Народної Республіки. 15 березня 1939 року державним прапором Карпатської України став синьо-жовтий стяг. Однак у 1930-х в Галичині, а після Другої світової війни вже в еміграції виникли непорозуміння між прихильниками синьо-жовтого і жовто-синьо порядку поєднання кольорів, які закінчилися постановою Української Національної Ради від 27.6.1949, яка відзначала, що до остаточного виготовлення державних емблем незалежної влади в Україні національний прапор буде синьо(блакитно)-жовтий.